نمایش محتوای وب نمایش محتوای وب

تحليل پوششي داده ها (مدل ها و کاربردها)

مولفين: ويليام کوپر - کورا تن - لورنس سيفورد
 
در اغلب کشور هاي جهان براي ارزيابي عملکرد نهاد ها و ديگر فعاليت هاي رايج در زمينه هاي مختلف کاربرد متفاوتي از تحليل پوششي داده ها ديده مي شود علت مقبوليت گسترده تر روش  دي.اي.اي.نسبت  به ساير روش ها، امکان بررسي روابط پيچيده و اغلب نامعلوم بين چندين ورودي و چندين خروجي است که در اين فعاليت ها وجود دارد   
.
 

نمایش محتوای وب نمایش محتوای وب

نمایش محتوای وب نمایش محتوای وب


آشنايي با الگوها و مدل ها ي تفکر استراتژيک


در اين کتاب با با مهمترين مدل هاي استراتژيک به عنوان دلايل موفقيت سازمان هاي سرآمد و موفق آشنا مي شويد.

نمایش محتوای وب نمایش محتوای وب


از ديدگاه نفکر استراتژيک


اين کتاب به موضوع نحوه انديشيدن و تفکرات استراتژيست هاي موفق سازمان هاي ايراني پرداخته و الگوهاي فکري آنها را براي شما تشريح مي نمايد.

نمایش محتوای وب نمایش محتوای وب

فروش شگفت انگيز (راهنماي عملياتي و اجرايي بازاريابان و فروشندگان)

از آنجا که حيات و ماندگاري هر سازماني وابسته به فروش و کسب درآمد توسط آن سازمان است، اين کتاب به موضوع مهم فروش و روش هاي افزايش آن پرداخته و به صورت ساده و کاربردي و در قالب تصاويري جذاب، راه هاي افزايش فروش را براي بازاريابان و فروشندگان سازمانهاي توليدي و خدماتي تشريح مي نمايد.

نمایش محتوای وب نمایش محتوای وب


نمايه هاي آماري مرتبط با تفکر استراتژيک

يکي از مهم ترين اصول و آموزه هاي تفکر استراتژيک، لزوم توجه به حقايق و شواهد (نمودارها و اعداد و ارقام) در تصميم گيري ها و تحليل هاي مديريتي است. نکته اي که در اين آموزه نهفته است گوياي اين حقيقت است که بسنده کردن به برداشت هاي ذهني صرف در تصميم گيري ها و رويکردهاي کارآفرينانه به کسب و کار، خطر اتخاذ تصميمات اششتباه و در نهايت مواجهه شدن کسب و کار با خطر از هم فروپاشي را در پي دارد .

نمایش محتوای وب نمایش محتوای وب


مجموعه کتاب هاي مدير حرفه اي


مجموعه کتاب‌هاي مدير حرفه اي راهنماهايي کاربردي است که مفاهيم اساسي و فوت‌وفن‌هاي لازم براي مديران و کارکنان دنياي امروز را گام‌به‌گام، به زباني ساده و در قالبي تصويري در اختيار مي‌گذارد. اين کتاب‌ها با «توصيه»ها، «فهرست ملاحظات...»، «از خودتان بپرسيد...» و ارائة نتايج پژوهش‌ها خواننده را فعالانه درگير مي‌کند، در «موردپژوهي»ها نمونه‌هايي واقعي از بحث‌ها را در عمل به او نشان مي‌دهد و با «زير ذره‌بين» قرار دادن جنبه‌هايي که کمتر به آنها توجه شده است بر دقت نظرش مي‌افزايد و همة اينها او را در مسير اثربخش‌ و حرفه‌اي‌تر شدن قرار مي‌دهد.

نمایش محتوای وب نمایش محتوای وب


تفکر طراحي در کسب و کار

جين ليدکا، تيم اگيلوي

مرتضي خضري پور

طراحان فردا را به وجود مي آورند؛ چيزي خلق مي کنند که وجود ندارد. براي دستيابي به رشد، بايد چيزي در آينده خلق کنيم که با زمان حال فرق کند. اما اساساً آينده‌هاي تاثيرگذار و قدرتمند به ندرت از طريق تجزيه و تحليل کشف مي‌شوند. ضرورت استفاده از تفکر طراحي به معناي بي فايده بودن رويکردهاي مرسوم در کسب و کار نيست، بلکه اين جعبه ابزار جديد مي تواند در کنار جعبه ابزارهاي تفکر تحليلي قرار بگيرد تا فرد بتواند در مواجهه با مسائل مختلف، امکان‏‏‏ هاي متنوعي در اختيار داشته باشد. استفاده از اين رويکرد و ابزارهاي آن، در رويارويي با شرايط ابهام و عدم قطعيت بسيار کارآمد است؛ جايي که رويکردها و ابزارهاي مرسوم در حال از دست دادن تدريجي کارايي خود هستند.

نمایش محتوای وب نمایش محتوای وبنويسنده: فيل جانسون و ژوان دوبرلي
ترجمه: حسن دانائي فرد


نويسنده كتاب تلاش كرده است، اصول كليدي فرايندهاي پژوهشي را به كمك مثال‌هاي واضح تا حد ممكن به روشني و سادگي توضيح دهد. در فصل نخست، پس از ارائه بخشي درباره ماهيت علم، و فرايند زيربنايي پژوهش يعني فرضيه و نظريه مورد گفت‌وگو قرار گرفته است. در پايان اين فصل، عناصر تشكيل‌دهنده علم يعني مفاهيم، به صورت روشن و مختصر آورده شده است. رئوس كلي روش‌شناسي و ضرورت يادگيري، پايان‌بخش اين فصل است. عنوان فصل‌هاي بعدي كتاب عبارت‌ است از: روش‌شناسي مديريت؛ روش‌شناسي در مديريت سياسي و روابط بين‌الملل؛ طرح تحقيقي؛ طرح تحقيق تجربي؛ منابع اوليه داده‌ها؛ رئوس كلي منابع مختلف داده‌ها و پژوهش كامپيوتري؛ رئوس كلي نظريه نمونه‌برداري و تعيين اندازه نمونه؛ تحليل داده‌ها؛ تحليل چندمتغيره و كاربردهاي آن؛ و گزارش‌نويسي."

نمایش محتوای وب نمایش محتوای وبنويسنده: ريچارد سوانسون
مترجم: حسن دانائي فرد


اين کتاب فرايند نظريه پردازي در رشته هاي کاربردي شامل مراحل مفهوم سازي ،عملياتي سازي،تاييد،کاربست و پالايش  را به سياقي ساده و گام به گام به محضر علاقمندان حوزه نظريه پردازي و توليد علم بومي ارائه مي دهد.

نمایش محتوای وب نمایش محتوای وباستاندارد 34000 تعالي منابع انساني
آرين قلي پور
ندا محمد اسماعيلي


   منابع انساني هر سازمان، عامل اصلي حيات آن سازمان است؛از اين­رو شناخت انسان براي مديريت اثربخش آن ضروري مي‏­باشد. مديريت منابع انساني بر مبناي مفاهيم رفتار سازماني بنا شده است که با تلاش­‏هاي نظام­مند براي شناخت، درک و کنترل رفتار انسان، تحقق اهداف سازماني را امکان‏پذير مي سازد. مديريت منابع انساني درصدد است تا ضمن تضمين بهره­ وري منابع انساني و سودآوري سازمان،بخشي ازنيازهاي انسان نيز برآورده شود.

نمایش محتوای وب نمایش محتوای وب


گفتارهايي در نظريه پردازي توسعه منابع انساني سازماني
حسن دانائي فرد
علي اصغر صارم


اين کتاب مقدمه اي براي جلب توجه اصحاب حوزه منابع انساني براي تمرکز در نظريه پردازي توسعه منابع انساني سازماني است .

نمایش محتوای وب نمایش محتوای وب


بسته آموزشي و خودآموز برنامه ريزي و مديريت استراتژيک


برنامه ريزي و مديريت استراتژيک، يکي از مهمترين و در عين حال پرچالش ترين وظايف و مسئوليتهاي مديران سازمان ها و بنگاه هاي کسب و کار است.اما پيچيدگي اين مفهوم نوظهور،مانع از جذب کامل آن در سازمان هاي ايراني  شده است.اين کتاب ابزار سودمند و کارآمد براي انجام بهينه برنامه ريزي و مديريت استراتژيک در سازمان هاي ايراني است..

نمایش محتوای وب نمایش محتوای وب


آشنايي با اصول،مفاهيم و مباني تفکر استراتژيک


در اين کتاب شما با مباني،اصول و مفاهيم مهم تفکر استراتژيک در قالب نکات کاربردي که به شکل تصوير ارايه شده اند آشنا مي شويد تا از اين طريق امکان حفظ و صيانت از سازمان و کسب و کار خود را بيابيد.

نمایش محتوای وب نمایش محتوای وب

 

 

استراتژي بان و دکتر تاکتيک: داستان کشف علت مرگ برنامه ريزي استراتژيک در سازمان هاي ايراني


       در اين کتاب با روشي جالب و جديد به بررسي علت عدم اجراي استراتژي ها و عدم هم سويي کارکنان سازمان هاي ايراني با استراتژي ها آشنا مي شويد و اين که چرا استراتژي هايي که قرار است عامل تمايز و برتري سازمان ها شوند بي رحمانه به فراموشي و بي اعتنايي دچار مي شوند.

نمایش محتوای وب نمایش محتوای وب

 


 

تشريح ويژگي ها و مشخصات يک استراتژيست از ديدگاه تفکر استراتژيک

استراتژيست ها از ديدگاهي ممتاز برخوردارند.از نظر علمي و عملي،در عالم کسب و کار،افراد موفق که ما از آنها به عنوان استراتژيست ياد مي کنيم،داراي مشخصاتي مي باشند که تبيين آنها جهت آشنايي با اين مشخصات و درک آنها مفيد و تعيين کننده مي باشد.در اين کتاب شما با ويژگي ها و مشخصات استراتژيست ها از زواياي مختلف،آشنا شده و تاثير آنها را در موفقيت اين افراد مطالعه خواهيد کرد
 

نمایش محتوای وب نمایش محتوای وب

      This book analyzes the trends and technologies of green and energy efficient building, identifying strategies for implementing energy savings and enabling the use of renewable resources in residential, commercial, healthcare and educational building sectors. The authors focus on best practices in temperate climates, providing in-depth coverage of urban heat island, climate change and fuel poverty mitigation through architectural optimization, leveraging renewable energy sources and utilization of cutting-edge cooling materials. Pragmatic emphasis is placed on improving the energy performance of existing building stock to meet short and long term objectives of climate and energy conservation strategies. Engineers, architects, designers, students, policy makers and efficiency professionals will all gain valuable insights and ideas from this practical handbook to greening the built environment.

نمایش محتوای وب نمایش محتوای وب

      This book reviews the theoretical concepts, leading-edge techniques and practical tools involved in the latest multi-disciplinary approaches addressing the challenges of big data. Illuminating perspectives from both academia and industry are presented by an international selection of experts in big data science. Topics and features: describes the innovative advances in theoretical aspects of big data, predictive analytics and cloud-based architectures; examines the applications and implementations that utilize big data in cloud architectures; surveys the state of the art in architectural approaches to the provision of cloud-based big data analytics functions; identifies potential research directions and technologies to facilitate the realization of emerging business models through big data approaches; provides relevant theoretical frameworks, empirical research findings, and numerous case studies; discusses real-world applications of algorithms and techniques to address the challenges of big datasets.

نمایش محتوای وب نمایش محتوای وب